Teisipäev, jaanuar 28, 2025
Huvitav

Kas teadsid kuidas sünnib filmimaagia?

10 kõrvuti olevat pilti, mis näitavad eriefektide pöördelist rolli filmides

Tere tulemast Hollywoodi maailma, kus maagiat luuakse võlukepi viibutusega, või õigemini, kaamera klõpsuga. Kas olete kunagi mõelnud, kuidas teie lemmik filmistseenid ellu äratati? Noh, on aeg heita pilk kulisside taha ja näha filmimaailma tegelikke kangelasi töös: eriefektide võlureid.

Täna otsustasime vaadata 16 kõrvuti pilti, mis rõhutavad, kui olulised on eriefektid mõningate kõige ikoonilisemate hetkede loomisel filmiajaloos. Võltslinnast, mis paneb meid tundma päris rahvahulga soojust, kuni olenditeni, mis annavad õudusunenägusid isegi kõige vapramatele hingedele, viivad need pildid teid läbi kino maagilise maailma.

Niisiis, haarake popcornid ja valmistuge oma meele pööritamiseks, kui me paljastame mõnede kõigi aegade suurimate filmihetkede saladused. Ja kes teab, võib-olla pärast selle artikli lugemist inspireeritakse teid saama järgmiseks Spielbergiks… või vähemalt väga heaks cosplay võluriks!

1 #1. Ender’s Game

Allikas: Pinterest
Allikas: Pinterest

2013. aastal ilmus filmi “Enderi mäng” adaptsioon, mille režissöör on Gavin Hood ja Enderi rollis mängis Asa Butterfield. Filmis kasutati laialdaselt CGI-d (arvutiga loodud kujutised), eriti Formic tulnukate ja nende tehnoloogia kujutamiseks.

2 #2. 
Siin on veel üks hämmastav stseen Enderi mängust

Allikas: Pinterest
Allikas: Pinterest

Kui mõnikord võib CGI kasutamist kritiseerida kunstliku või võltsina näimise pärast, siis “Enderi mängu” puhul võeti tulemus publiku seas üldiselt hästi vastu. Paljud kiitsid filmi visuaalseid efekte ja seda, kuidas need aitasid loo maailma ekraanil ellu äratada.

3 #3. 300 — Rise of an Empire

“300: Rise of an Empire” on 2014. aastal valminud Ameerika eepiline ajalooline fantaasia sõjafilm, mille režissöör on Noam Murro. Film on järg 2006. aasta filmile “300” ja selle tegevus toimub enne esimese filmi sündmusi, nende ajal ja pärast seda.

Nende eepiliste lahingustseenide, sealhulgas kreeklaste ja pärslaste vahelise merelahingu loomiseks kasutasid filmitegijad näitlejate esituste jäädvustamiseks liikumishõivetehnoloogiat, mis seejärel tõlgiti arvutiga loodud tegelasteks ja keskkondadeks.

4 #4. The Wolverine

“The Wolverine” on 2013. aasta superkangelaste film, mis põhineb Marvel Comicsi tegelaskuju Wolverine’il. Filmi režissöör on James Mangold ja selles kasutatakse laialdaselt CGI-d, et äratada tegevusjärjestused ja mutantide jõud ellu. Filmitegijad kasutasid tegelase liigutuste ja ka selliste plahvatuste loomiseks liikumise püüdmise tehnoloogiat.

5 #5. Godzilla

Godzilla, the iconic movie monster, has been brought to life through various forms of special effects over the years. CGI has played a prominent role in bringing the giant creature to the big screen.

6 #6. The Great Gatsby

“Suur Gatsby” on 2013. aasta romantiline draamafilm, mis põhineb F. Scott Fitzgeraldi klassikalisel romaanil. Režissöör Baz Luhrmanni filmis kasutatakse laialdaselt CGI-d, et luua uhke ja stiliseeritud 1920. aastate möll.

7 7. Siin tuleb veel üks stseen Suurest Gatsbyst

Üks tähelepanuväärsemaid CGI kasutusviise filmis oli New Yorgi ja Long Islandi digitaalsete maastike loomine. Filmitegijad kasutasid erinevaid CGI tehnikaid, et parandada filmi visuaalseid efekte, näiteks lisada detaile hoonetele, autodele ja muudele linna- ja eeslinnakeskkonna elementidele.

8 #8. Boardwalk Empire

“Boardwalk Empire” on kriitikute poolt tunnustatud ajastu draama telesari, mis oli eetris aastatel 2010–2014. Saade toimus keeluajastul Atlantic Citys, New Jerseys, ja selles kasutati laialdaselt CGI-d, et taastada 20. sajandi alguse välimus ja tunne. .

9 #9. The Hobbit

“Hobbit” on Peter Jacksoni lavastatud filmide triloogia, mis põhineb J.R.R.-i romaanil “Hobbit”. Tolkien. CGI kasutamine võimaldas luua ka suuri maastikke ja eepilisi lahingustseene. Ja see stseen on hea näide. Filmitegijad kasutasid digitaalseid matte maale ja muid tehnikaid detailsete keskkondade loomiseks.

10 The Walking Dead

Allikas: Pinterest
Allikas: Pinterest

“The Walking Dead” on populaarne telesari, mis esilinastus 2010. aastal ja põhineb samanimelisel koomiksisarjal. Kuigi etendus on peamiselt tuntud oma meigiefektide poolest, millega luuakse zombikõndijaid, kasutatakse visuaalsete efektide täiustamiseks ka CGI-d.

11

Milline filmistseen on sinu lemmik? Ära unusta oma arvamust kommentaaridesse lisamas!!

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x